علی سمیعی زفرقندی

من علی سمیعی زفرقندی هستم، دانش آموخته‌ی اینترنت و فضای مجازی سالم و کمی هم آموزش و پرورش. ظهر شنبه گرم تابستونی یعنی ۹ تیر ۱۳۷۵ متولد شدم. برای همین از تابستون متنفرم و به قول دوستان پاییز و هوای خوبش منو رقیق میکنه.

از زمان راهنمایی با بلاگفا آشنا شدم و شروع به وبلاگ‌نویسی و ساخت وبلاگ‌ با موضوعات مختلف کردم. از همون زمان برای خودم می‌نوشتم و منتظر مخاطب نبودم. می‌نوشتم و می‌گفتم این اینترنته شاید یه روز یکی راهش خورد به وبلاگ من و تونست از مطالبم استفاده درستی کنه.

زمان رشد ما زمانی بود که هرروز یک بانک خصوصی و موسسه مالی اعتباری جدید سبز می‌شد و بابای من توی همشون حساب داشت، یه کیف داشت که توش انواع و اقسام کارت‌ها بود. من هم همین رویه رو در وبلاگ‌نویسی پیش گرفتم و هر سرویس وبلاگ‌دهی پیدا میکردم سریع توش یه وبلاگ میساختم. درواقع دنبال سرویس‌دهنده‌ای بودم که بیشترین امکانات رو بده و سرعت خوبی داشته باشه.

در نهایت سایت رٌزبلاگ رو پیدا کردم و تا سال‌ها توی اون وبلاگ داشتم. گاها هم البته همزمان چند وبلاگ با موضوعات مختلف رو جلو می‌بردم که اصلی‌ترینش با عنوان «هرچیز از همه جا» بود. از اونجایی که دوست داشتم نظراتم راجع به هرچیزی رو آدم‌ها بخونن سایت نقدونی رو راه‌اندازی کردم که نظراتم راجع به هرفیلم، سریال، بازی و… داخلش می‌نوشتم.

بعد از سال‌ها کار تایپ و داستان‌نویسی و فروشندگی بالاخره سال ۱۳۹۶ تونستم از چیزی که همیشه دوست داشتم پول در بیارم و اون چیزی نبود جز نوشتن نقد و نظرات خودم در مورد بازی‌ها. این فرصت برای من در سایت وینفون پیش اومد، سایتی که درحال حاضر به نظر من به دلیل علم و دانش کم مدیرانش تعطیل شد و نتونست ادامه بده.

تو همین زمان‌ها بود که برای سایت تکنوسان رزومه فرستادم و از تولید محتوا در مورد محصولات مختلف دیجیتال کسب درآمد داشته باشم. چی بهتر از اینکه از کار مورد علاقه‌ت که تاحالا رایگان انجامش میدادی پول در بیاری؟

وارد شدن به مجموعه تکنوسان زمینه آشنایی من با فروشگاه اینترنتی مسترکالا رو رقم زد و به دلیل پتانسیل رشد بالا در مسترکالا، من وارد اون شرکت شدم. و همچنان از سال ۹۶ در مسترکالا با عناوین شغلی مختلف کار می‌کنم

در کنار این‌ها سعی می‌کنم اطلاعات خودم رو از طرق مختلف در اختیار افراد مختلف بذارم

من چیکارا کردم؟

اولین کاری که کردم یه دیکشنری ساختم و فروختمش

بعد شروع کردم به کار تایپ

در مغازه خدمات کامپیوتری کار می‌کردم

تو کانون پرورش فکری تو زمینه‌های مختلف مثل تدوین فیلم کار و آماده‌سازی جشنواره کار کردم

زیرنویس سریال فمیلی گای رو انجام دادم

تو سایت وینفون خبر و نقد نوشتم و آموزش سئو دادم

تو سایت تکنوسان در زمینه تولید محتوای محصول کار کردم

تو سایت مسترکالا مشغول به کار هستم و در این سال‌ها کارهای متفاوتی مثل

تولید محتوا

مارکتینگ

واحد گارانتی

واحد ارتباط با مشتریان

UI/UX Writer

و….

کار کردم. البته هنوز هم حرفه اصلی خودم رو تولید محتوا اونم از نوع متنیش میدونم.

بستن
بستن